Diyet

Akupunkturun Zayıflamaya Etkileri

Akupunkturun Zayıflamaya Etkileri

 Kilo problemi yaşayan pek çok kişi ne kadar diyet uygularsa uygulasın istediği kiloya ulaşmakta zorluk çekmektedir. Kilolarıyla başı dertte olan kişiler akupunktur sayesinde zayıflama imkanına sahip olmaktadır.

Akupunktur tedavisi ile zayıflamak isteyen kişiler güvendikleri merkezlerde akupunktur tedavisi alabilmektedir. Akupunktur ile zayıflama tedavileri başta haftada iki defa uygulanmaktadır. Ancak belli bir sürenin sonunda haftada bir kez akupunktur uygulaması yapılmaktadır.

Akupunktur tedavisi uygulanırken kulakta bulunan akupunktur noktalarına özel cihazlar kullanılmak suretiyle uyarılar verilmekte daha sonra ise küçük bantlı akupunktur iğneleri bu noktalara yerleştirilmektedir. Bu şekilde her hafta akupunktur tedavisi yenilenmektedir.

Akupunkturun Zayıflamaya Etkileri

Verilen Kiloları Korumada Akupunktur Tedavisinin Önemi

Kilo vermek oldukça meşakkatli bir süreçtir. Ancak kilo vermeyi başaran kişiler için verilen kiloyu korumak da çok önemli bir yere sahiptir. Kilo verdikten sonra verilen kiloları almamak için daha zorlu bir sürece girilmektedir.

Diyetle birlikte uygulanan akupunktur tedavisi sonrasında verilen kilolar yeniden alınırsa en başa dönmüş olacaksınız. Akupunktur yöntemi ve diyetle verilen kiloları almamak için etkin bir diyet programının uygulanmasına devam edilmelidir.

Vücut bu beslenme programına alıştırılmalı ve egzersizlerle desteklenmelidir. Doktorlar kişilerin hayatları boyunca sürdürebilecekleri doğru beslenme şekli belirlemeli ve bu beslenme şeklini her gün hareket ve egzersizlerle desteklemelidir.

Akupunkturun Zayıflamaya Olumlu Etkileri

 Akupunktur tedavisi iştah ve acıkma hissini en aza indirdiği için zayıflamaya doğrudan etki etmektedir. Akupunktur tedavisi sayesinde beyinde bulunan hipotalamus bölgesindeki noradrenalin seviyesi düşmekte ve seratonin homon seviyesi artırılmaktadır.

Seratonin hormonu mutluluk hormonudur ve çikolata yeniğinde artış gösteren bir hormondur. Ancak akupunktur tedavisi sayesinde seratonin hormon seviyesi yemeyerek de yükselebilmektedir.

Akupunktur tedavisi sonrasında midede kazınma ve yanma sorunları ortadan kalkmaktadır. Kulaktan uygulanan akupunktur sayesinde kulak aracılığıyla mide ve bağırsaklara kadar uzanan sinir uçları uyarılmakta ve mide asidi azalmaktadır.

Diyet yaparken boşalan mide akupunkturun etkisiyle yanma hissi duymamaktadır. Akupunktur tedavisi uygulanarak diyet sonrasında ortaya çıkan halsizlik ve bitkinliğin önüne geçilmektedir. Akupunkturun en önemli faydası enerji vererek kişilerin zinde kalmasına yardımcı olmasıdır.

Akupunktur Tedaisinin Strese Etkisi

Diyet yaparak kilo vermek isteyen kişiler açlık sebebiyle stresli olurlar. Ancak akupunktur tedavisi sayesinde zayıflamak isteyen kişilerdeki stres ortadan kaldırılmaktadır.

Akupunktur tedavisi sayesinde diyet yapan kişiler kendisini daha sakin ve rahat hissederler.  Akupunktur açlık ve mide kazıntısı gibi sorunları ortadan kaldırması nedeniyle kişilerin yaşayacağı gerginlik ve stresi önlemede büyük rol oynamaktadır.

Akupunkturun Metabolizmayı Hızlandırıcı Etkisi

Akupunktur tedavisi sayesinde metabolizma hızı düzenlenmektedir. Akupunktur tedavisi ile kilo vermek isteyen kişilerin metabolizma hızları artış göstermekte ve kişiler daha kolay bir şekilde kilo verme imkanına sahip olmaktadır.

Bir türlü kilo veremeyen ve metabolizma hızları yavaş olan kişiler akupunktur tedavi yöntemi sayesinde kolay bir şekilde kilo verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu