Faydalı Bilgiler

Akıllı Telefonlarınızı Verimli Kullanmanın En İyi 10 Yolu

Akıllı Telefonlarınızı Verimli Kullanmanın En İyi 10 Yolu

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanına nüfuz etmiş ve her işimizi gerçekleştirdiğimiz yegane cihazlardan biri diyebiliriz.

Akıllı telefonlar eğlence, iş ve daha farklı amaçlarla hayatımızın her anına tanıklık ediyor. Fakat bu cihazları yeteri kadar verimli kullandığımızı söylemek pek de mümkün değil.

Analizler ve testler sonucunda elimizden düşmeyen bu cihazların Nasıl daha verimli kullanılacağına ilişkin verilerin hepsini 10 adet temel madde de toplamış bulunmaktayız. Bu temel 10 maddeye dikkat ettiğimizde cihazımızın sağlığını korurken aynı zamanda ondan alabileceğimiz verimi de önemli ölçüde artırmış olacağız.

Akıllı Telefonlarınızı Verimli Kullanmanın En İyi 10 Yolu


  1. Şarj Konusunda Hassas Olun

Bilindiği gibi günümüzde akıllı telefonlar çok fazla şarj tüketmekte. Bunun sebeplerinden başlıcası ise cihazların yüksek performanslara sahip olması ve çok gelişmiş teknolojik özelliklerinin bulunması.

Bu sebeplerle insanlar şarj aletleri yada powerbanklarla gezmeye başladılar. Burda dikkat etmemiz gereken husus ise sürekli telefonumuzu şarja takmamamız. Bu bataryamızın ömrünün çok daha çabuk bitmesine sebebiyet veriyor. bunun yerine ekran ışığını kısıp kullanmadığımız zamanlarda mobil veriyi kapatarak şarj konusunda oldukça tasarruf sağlayabiliriz.

 

  1. Yatarken Akıllı Telefonunuzu Vücudunuzdan Uzak Tutun

Çoğu insan geceleri yatarken acil bildirimleri veya aramaları, ayrıca alarmları da duymak amacıyla cihazlarını kendilerine yakın tutuyorlar. Bu gerçekten çok ciddi bir durum çünkü akıllı telefonlar çok fazla radyasyon üretip etrafa yayabiliyor.

Bu sizin sağlıklı bir uyku uyumanızı engelliyor ve önemli ölçüde ileriki yaşamda sağlık düzeyinizi tehdit ediyor. Buna dikkat etmekte fayda var.

 

 

  1. Cihazını Kalbinizden Uzak Tutun

Cihazını mümkün mertebe kalbinizden uzak tutmanız gerekiyor. Özellikle uzmanların akıllı telefonlar için başlıca uyarılarından biri bu.

Mümkün mertebe cebiniz de ya da çantanızda taşımaya özen gösterin. Bilindiği üzere kalp ritim bozukluklarına kadar varabilecek rahatsızlıklara sebebiyet veren durumlar ortaya çıkabilir.

 

 

  1. Tuvaletten Daha Fazla Bakteri Bulunduruyor

Bu bir efsane olsa da çok fazla dokunulduğundan dolayı akıllı telefonlarınız bir tuvaletten daha fazla bakteriyi üzerinde barındırmakta. Bu hususa gerçekten dikkat etmekte ve temizliğimize dikkat ettiğimiz kadar akıllı telefonların da hijyen meselesine dikkat etmemiz gerekiyor.

  1. Kullanmadığınız Uygulamalardan Kurtulun

Uygulamalar başımızın belası olmaya devam ediyor. Akıllı telefon kullanıcıları bir gün kullanırım diye uygulamaları bekletmeye devam ediyor. Sonra gün geliyor fotoğraf çekmeye bile yeterli hafıza bulamıyoruz.

Bu sebeple mümkün mertebe kullanmadığımız uygulamaları cihazımızdan temizlemeli vi akıllı telefonların rahat bir nefes almasını sağlamalıyız.

 

  1. Ayarları Kurcalamaktan Korkmayın

Akıllı telefonları aldıktan sonra yaptığımız tek ayar saat ve tarih ayarıdır. Fakat kimse girip de bu ayarlarda neler var diye araştırmaz. Ama yarın bir gün bir arızayla karşılaştığımızda ya bunu nasıl çözerim diye düşünmek yerine zamanında ayarları kurcalarsınız sorunu çözme zamanınızda bir hayli kısalacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu