Faydalı Bilgiler

Akıllı Telefonlarınız İçin 4 Önemli Öneri

Akıllı Telefonlarınız İçin 4 Önemli Öneri

Günümüzde her yaştan kesimin elinde akıllı telefonları görmek mümkün. Akıllı telefonlarınızı daha iyi kullanabilmeniz için 4 adet altın kural bulunmakta. Evet, bu kuralları sizler için derledik.

Cihazlarınızı kullanırken kendi sağlığınız kadar onların sağlığına da dikkat edersiniz. Fakat bunun için bir çok farklı iyi yol mevcut. Bu altın kurallardan birisi iyi bir kılıf ve iyi bir ekran koruyucu seçmek.

Cihazımıza iyi bir kılıf alacağımız zaman mümkün mertebe özelliklerine dikkat ederek almakta fayda var. Su geçirmezliği, darbe emebilme özelliği derken bir çok özellik cihazınızı sorunlardan uzak tutmak için önem taşımakta. Kılıf alırken bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

Akıllı Telefonlarınız İçin 4 Önemli Öneri

Cihazınızı Korumanın Yolları

Ayrıca yine önemli hususlardan biri ise cihazımıza aldığımız ekran jelatinleri, daha doğrusu ekran koruyucular. Bu ekran koruyucular 5 TL den 100 TL ye kadar bulabilmeniz mümkün. Fakat ekran koruyucu tercih ederken özellikle dikkat etmemiz gereken mesele Ekranımızı darbelere karşı koruması. Bu sayede telefonunuzu düşürdüğünüzde ekranının kırılıp bir telefon parasına yaptırmaktan kurtulmuş olursunuz.

Telefonunuzun hafıza temizliği de gerçekten önemli bir husus. Bir çok farklı ve gereksiz uygulamayı telefonlarınıza yükleyerek hafızalarını doldurmanız telefonun çalışma performansını etkileyecek ve zamanla yıpranmasına sebep olacaktır.

Aynı zamanda cihazımızın kullandığı alan artıkça arka planda çalışan uygulama sayısı da artacak ve bu da pilinizin çabuk tükenmesine sebep olacaktır.

Güncel Uygulamaları Takip Edin

Yeni Uygulamaları Takip etmek de bir o kadar önemli bir başka husus. Bu sayede cihazın performansı da önemli ölçüde artıracak ve stabilize edecek uygulamaları keşfedebilir ve cihazın sağlığına önemli ölçüde katkıda bulunabilirsiniz. Bu sebeple uygulama marketini sürekli ziyaret etmekte fayda var.

Uygulama seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Uygulama marketlerinde tercih edeceğiniz uygulamaların arasında zararlı özellikleri bulunan birçok uygulama mevcut. Günümüzde sosyal medya hesaplarınızı ve ya banka bilgilerinizi ele geçirmek için tasarlanmış sahte uygulamalar oldukça fazla. Bu tarz bir sorun yaşamamak için indirdiğiniz uygulamaların güvenirliliğinden emin olmanız gerekiyor.

Güncel bir virüs programı kullanmak bilgilerimizi  ve dosyalarımızı korumakta önemli bir durum teşkil etmekte.

Günümüzde bir çok sahte uygulama uygulama arketlerinde bulunmakta. İndirdiğimiz zaman kişisel verilerimize erişip bilgilerimizi ve dosyalarımızı kopyalanıp sorun teşkil etmekte. Bu virüslü uygulamalardan korunmanın başlıca yolu ise güncel bir virüs programı kullanmaktan geçiyor. Bu sayede kendimizi ve bilgilerimizi koruma altına alabiliriz.

Yine kendimizi korumanın yollarından birisi ise kişisel bilgilerimizi ve dosyalarınızı güvenilir olmayan şahıslarla ve uygulamalarla paylaşmamamız.  Bu sebeple sıkıntı ve sorun yaşayan binlerce akıllı telefon kullanıcısı var.

Özellikle paylaşım ayarlarını karıştırarak bir çok farklı istenmeyecek duruma sebep olabiliyor ve büyük sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Multimedya özellikleri fazlasıyla üstün olan bu akıllı cihazlarını kullanırken mümkün mertebe dikkatli davranmamız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu