Doğal Tedaviler

Akciğeri temizleyen meyveler, akciğeri temizleyen yiyecekler, akciğeri temizleyen içecekler

Akciğeri temizleyen bitkiler ve yiyecekler

Rahatça solunum yapabiliyorsak buna akciğer önemli bir etki eder. Akciğeri güçlendiren besinler, akciğerleri sigaradan temizlemek, akciğeri temizleyen bitkiler, akciğerleri temizlemek için keçiboynuzu kürü, akciğeri besleyen gıdalar, akciğeri temizleyen meyveler, sigara içenler için akciğer temizleme gibi aklınızda olan çeşitli doğal Akciğer temizliği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akciğer nasıl kirlenir?

Sigara içenler için çok basit bir örnek verelim; evde sobanızda ya da şöminenizde ateş yaktığınızda bacanın duman, is gibi nedenlerden dolayı kalıp kalıp simsiyah bir duvarlara yapışmış kurumlar görürsünüz. Bunlar dumanın verdiği is sonucu yapışarak belirli süreler sonra katmanlaşır. İşte sigara ciğer üzerinde aynı etkiyi yapar.

Buna ek olarak vücuda oksijeni içine alarak dağıtım görevi üstlenen akciğer, hava alırken çeşitli toksinler, tozlar, mikro organizmalar sayesinde kirlenir. Bu ve benzeri nedenler sonunda yaralar oluşara solunum güçleşerek zayıflar.

Akciğeri temizleme yöntemleri

Hem her evde yapabileceğiniz doğal yollarda akciğer temizleme için çeşitli gıdalardan destek alabilirsiniz Akciğeri temizleyen yiyecekler size oluşabilecek akciğer sorunlarına karşı da önlem olacaktır. Güçlü bir akciğer için faydalı besin kaynakları tüketmeye özen gösterin.

Akciğeri temizleyen yiyecekler

Kekik otu: Bakterilerin gelişmesini önler. İçeriğindeki rosmarinik asit nefes alışverişini rahatlatır. Yağı, kurutulmuşu veya tazesi tüketilebilir. İltihaplanma ve daralmalara karşı faydası vardır.

Lobelya: Koklarsanız lobelin adı verine alkaloidi alırsınız. Daralmalara karşı faydalıdır mukusu inceltmede etkilidir. Akciğer kaslarında rahatlama ve hava akışının gelişimin fayda sağlar. Öksürük ilaçlarında da bulunmasının nedeni budur. Günlük 8-10 yaprağı akşamları 10dk zaman ayırın koklayın.

Okaliptüs: Balgamın sökülmesi, öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarında da kullanılır. Sinüsleri de aynı zamanda rahatlatarak daralmalara karşı etkilidir. 1-2 damla ile buhar makinesinde ya da küvette kullanabilirsiniz. Bunlar mevcut değilde sıcak bir demlik su içine damlatın odanızda buhar yapmasını sağlayın.

Nane: Solunumun rahatlamasında faydalıdır. Hem nane hem de nane yağını kullanabilirsiniz. Mentol içeriği kasları rahatlatarak nefes alımını kolaylaştırır. Toksinlerinde aynı zamanda önlenmesi için antioksidan özelliği vardır. Nane yaprağı çiğnemek en iyi yöntemdir.

Andız otu: Andız otu balgam sökme ve yumuşatma özelliği vardır. Bakterilerin giderilmesi ve mukusu temizleyerek öksürüğü rahatlatır. İçeriğinde inülin bulunması ile bronşları rahatlacaktır. Bir barda suya 1 çay kaşığı koyun günde 3 sefer 90 gün için.

Akciğeri temizleyen meyveler, Akciğeri temizleyen içecekler

  1. Sabah kahvaltısından sonra 1 bardak havuç suyu için. Taze elde sıkma.
  2. Potasyum içerek meyvelerden sıkıp sıkma meyve suyu için.
  3. Bitki çaylarını günlük için. Özellikle yatmadan önce.
  4. Kahvaltıdan önce 1 bardak su içine taze limon sıkıp için.
  5. Yaban mersini suyu için.
  6. Limonlu zencefil çayı solunumu rahatlatır. Her gün içerseniz temizlik vücutta yapar.

Şu yöntemlerle de akciğer temizliğine takviye yapabilirsiniz;

Acı biber (kırmızıbiber) balgam söker. Burun akıntısı yapar.

Su ile mukus ahatlar bağışıklık sistemi güçlenir.

Soğan, kanser ve enfeksiyonlara karşı önlemdir. Toksin atar, balgam söker.

Son olarak sigara içenlere;

Sigara tiryakileri için sığırkuyruğu otu faydalıdır. Otun çayı ile akciğer temizliğine katkı sağlarsınız. Sığırkuyruğu otunun tüylerinden rahatsız olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu