Bakım ve Güzellik

Akçaağaç Şurubu İle Cilt Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır? *2020

Akçaağaç Şurubu İle Cilt Maskesi Yapımı

Akçaağaç şurubu cilt için faydalı içeriklere sahiptir. Yiyeceklerde alternatif tatlandırıcı olarak kullanılan Akçaağaç şurubu aynı zamanda içeriğinde bolca mineraller, vitaminler ve antioksidan özelliği ile cilt üzerinde de önemli etkiye ve cilt bakımına karşı fayda sağlamaktadır. Akçaağaç şurubu faydaları oldukça fazladır.

Evde uğraş vermeden Akçaağaç şurubu ile cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Tıpkı bal ile yapılan doğal maskeler gibi kullanılmaktadır. veya akçaağaç şurubu migros gibi yerlerden alabilirsiniz.

Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır?

 

Akçaağaç şurubu hastalığı, yapılan bazı araştırmalarda (Pharmaceutical Biology ) içeriğinde 24 antoksidan bulunduğunu belirtmektedir. Cilde doğrudan uygulayarak serbest radikallerin çoğalmasının yanında derideki iltihaplanma, kızarıklık, kuruluk ve cilt lekerine karşı da fayda sağlamış olacaksınız.

Yine Akçaağaç şurubu içerisinde;

  • Çinko
  • Manganez
  • Kalsiyum
  • Potasyum bakımından zenginlik bulunmaktadır.

Akçaağaç şurubu ile maske için gerekli malzemeler ve tarifi;

  • Çiğ süt veya yoğurt
  • Akçaağaç şurubu (B sınıfı ve koyu kıvamda olanlar)
  • Yulaf ezmesi
  • Ham bal

Karışımı hazırlayarak cilt üzerinde doğrudan kullanabilirsiniz. 15-20 dakika sonra cildinizi temizlediğinizde hemen farkını görürsünüz.

Akçaağaç Şurubu Nerede Satılır?

 

Aktarlar, carrefour ya da gittigidiyor, hepsiburada, sanalpazar ,migros gibi mağazalar üzerinden veya online satın alabilirsiniz.

Akçaağaç şurubu fiyat olarak uygundur. Bütçenizi zorlamayacaktır.

Akçaağaç Şurubu Faydaları Nelerdir?

 

Akçaağaç şurubu doğal olmayan yapay şekerlerin alternatifidir. Beyaz şeker, toz şeker veya yapay şeker ile sağlığına zarar vermek istemeyenlerin alternatif olarak kullandıkları bir sos veya bitkisel tatlandırıcıdır. Cilde faydasının yanında birçok sağlık sorunlarına da ayrıca faydalıdır.

Şekerin sağlığa vereceği zararları en aza indirmek veya şeker alımına dikkat edenlerin tercihidir.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu