Güzellik

Adetliyken Denize Nasıl Girilir Regl İken Havuza Girmek Tamponla Denize Girmek

Adetliyken Denize Nasıl Girilir Regl İken Havuza Girmek Tamponla Denize Girmek, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Adetliyken Denize Nasıl Girilir Regl İken Havuza Girmek Tamponla Denize Girmek ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Adetliyken Denize Nasıl Girilir Regl İken Havuza Girmek Tamponla Denize Girmek ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Adetliyken Denize Nasıl Girilir Regl İken Havuza Girmek Tamponla Denize Girmek

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde en fazla araştırılan sorulardan bir diğeride “Adetli iken denize girilir mi, adet döneminin kaçıncı gününde denize girilir ?” Sorularıdır. Makalemizde bu sorulara doktorların verdiği yanıtları okuyabilirsiniz.

Sual: Adetliyken denize girmek olabilecek mü yaşım daha ufak pek bilgim yok çevremdeki herkes de birşey olmaz diyor ben bugün girdim ama internetten araştırınca biraz tedirgin oldum ve pişman oldum mikrop kapma olasılığı çok mu yüksek?

CEVAP

Dr. Yeşim Yerçok’un cevabı:( Adetinizin ilk 5 gününde denize girmemenizi öneririm.)

Sual: Adet zamanında havuza girilebilir mi?

CEVAP

Dr. Tevfik Yoldemir’in cevabı:(Adet zamanında havuza girilebilir. Yalnız bazı şeylere dikkat etmek lazımdır. Bunlar; Havuza giren kişi havuzdan çıktıktan sonra mayosunu, bikinisini değiştirmelidir. Islak mayoyla, bikiniyle güneşlenmemelidir.Adetliyken havuza girilecekse tampon kullanılması tavsiye edilir.Çünkü havuza girdiğimizde vajen içi su almaz.Tamponu havuza, denize girmeden önce yerleştirmelidir. Havuzdan çıktıktan sonra mayo bikini değiştirilirken tampon da çıkarılmalıdır.)

Sual:Adet zamanında kaçıncı gün denize girilebilir?

CEVAP

Dr. Tevfik Yoldemir’in cevabı:( Adet süresi kişiden insana göre değişir. Genelde ilk günler adet kanaması çok yoğun gelir. Bunun için vajene tampon koyup denize girilebilir)

Sual: Reglimin 2.günü ve yoğun geçmekte. Tampon kullanamıyorum. Tatilde olduğum için biraz stresli oldu bu durum. Denize girmek herhangi bir problem yapar mı ? Üreme yollarından mikrop kapma riski var mıdır? Nasıl hareket etmeliyim ?

CEVAP

Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu’nun cevabı:( Adetliyken denize girdiğinizde enfeksiyon riskiniz var çünkü vajina adet zamanında mikroplara karşı savunmasızdır)

Sual: Adetimin beşinci günü az da olsa kanamam devam ederken denize girebilir miyim?

CEVAP

Dr. Ebru Alper’in cevabı:( Sorun olmaz denize girebilirsiniz.)

Sual: 13 nisan 11 Mayıs ve 11 haziranda adet oldum. Normale adet döngüm 29 gündür. Kanamam 5-6 gün sürer Bu ayın 9 unda adet olmalıyım. Lakin temmuz 14-20 arası tatile gideceğim. Adet olduktan kaç gün sonra,adetimin kaçıncı günü denize veya havuza girebilirim? Mikrop kapar mıyım? Ya da tatilim bitene kadar adeti ertelemeli miyim? Teşekkür ederim.

CEVAP

Dr. Ayşe Darama’nın cevabı:( Herkese Merhabalar adetliyken havuza kesin girilmez fakat adeti son günü kanama çok az ise tampon tercih ederek denize girebilirsiniz)

Tamponu bakireler kullanmamalıdır.

Sual: Herkese Merhabalar adetliyken denize girmenin herhangi bir sakıncası varmı yani adetin 1.2. günü denize girilirse farkedermi ?

CEVAP

Dr. Ahmet Suphi Toprak’ın cevabı:( Belirgin bir sakıncası yok)

Mavikadin Editörleri’nin son sözü:(Adet zamanında havuza, denize girip de enfeksiyon, mikrop kapan birden fazla kişi mevcuttur. Bu nedenle regl zamanında denize, havuza girilmesini tavsiye etmeyiz)

 Not: Makalede geçen doktorlara sorulan soru ve yanıtlar doktorsitesi web sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu