Doğal Tedaviler

Adet gecikmesine ne iyi gelir? (Bitkisel adet söktürücüler)

Adet gecikmesine iyi gelen bitkisel adet söktürücü karışım tarifleri

Adet döneminde yaşanan ağrılardan, regl düzensizliklerinden ve adet gecikmelerinden şikayetçiyseniz size bazı bitkisel adet söktürücü tariflerimiz var. Hemen adet olmak istiyorum, adet gecikmesine ne iyi gelir diyorsanız işte size önerilerimiz.

Sorunlarınızı çözüme ulaştıracak bitkisel adet söktürücüler;

  • Adaçayı,
  • Papatya,
  • Dereotu,
  • Kekik çayı ve suyu,

Yukarıdaki bitkileri doğru şekilde kullanırsanız en iyi adet söktürücüler doğal olarak karşınıza çıkar. Hazırlayacağınız bu tarifler ile ağrılar, adet söktürmek için en etkili bitki çaylarıdır.

Adet söktürücü çaylar

Adet ağrıları için papatya çayı

Aktardan papatya çiçeği alabilirsiniz. Aldığınız çiçeği bir bardak kaynamış suyun içine atın ve üzeri kapalı şekilde 5 dakika demlenmesini sağlayın. Tadı hoşunuza gitmezse içerisine bal atarak sıcak sıcak içebilirsiniz. Adet ağrılarınıza iyi gelecektir.

Adet söktürücü papatya karışımı tarifi

Ağrıları kesmesinin yanından papatyanın adet söktürme özelliği de bulunur. Pelvik ve rahimdeki kan akışına etki ederek adet söktürmeyi sağlar. Adet söktürücüler arasında en etkili olanlardandır.

Çabuk adet gelmesini sağlamak için; papatya ve biberiye karışımı yaparak içmeniz yeterli olacaktır. Aynı miktarda örneğin; 30 gram papatya ve 30 gram biberiyeyi 3 bardak suyun içerisinde kaynatın. Süzerek ılımasını bekleyin ve sıcak olarak tüketin.

Adaçayı ile adet söktürme tarifi

Adaçayını adet söktürmek için kullanabilirsiniz. Bunun için size aktar yolu görünüyor ve almanız gereken 4 malzeme olacaktır bunlar;

  • Çoban pençesi,
  • Aslan pençesi,
  • Civan perçemi,
  • Adaçayı,

bunların hepsini birer tutam olarak bir bardak kayamış suyun içine atarak tekrar 5 dakika kadar kaynatın. Tatlandırıcı kullanmadan adetten 3-4 gün önce günde sabah ve akşam olarak içmeye başlayın. Adet döneminden önce adaçayının sürekliliği adetin daha rahat gelmesini sağlar.

Kekik suyu ve kekik çayı ile adet söktürme tarifi

Kekik’in hem çayı hem de suyu adet söktürür. Çayını ve suyunu içtikten kısa süre adet kanaması başlar. 1 bardak suyun içine 1 yemek kaşığı atılarak kaynatılır ve 4 dakika kadar kaynatılır. Demlendikten sonra günde 2 sefer tüketilir.

Reyhan oyu ve kekikle hazırlana adet söktürücü tarif (Suna Dumankaya)

Kaynamış suyun içerisine 1’er tatlı kaşığı kekik ve reyhan otu atın 5 dakika kadar kaynatın süzerek günde 3 sefer karnınız açken için. Adet söktürmek için etkili bir bitkisel karışımdır.

Dereotu ile adet söktürme tarifi

Dereotunda bulunan “apiole” maddesi sayesinde adet dönemi kolay atlatılabilir. Adet dönemi ödemlerini gidermek için dereotu tavsiye edilir. Adet sancılarına faydalı olduğu ayrıca bilinir.

Ahmet Maranki dereotu çayı ile adet söktürücü tarifi;

Dereotunu 2 çay kaşığı kadar alarak iyice dövün. 1 bardak suyu kaynatarak içine atın. Bardağın ağzı kapalı şekilde demlenmesini sağlayın. Günde 3-4 sefer içilebilir.

Faydalı bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu