Doğal Tedaviler

Adaçayı adet döneminde nasıl kullanılır?

Adaçayı adet döneminde içilirmi

Adaçayı içerek adet dönemlerinde rahatlama yaşayabilirsiniz. Regl dönemlerindeki yaşanan ağrılar, adet düzensizleri, regl gecikmeleri gibi birçok soruna bitkisel çay içerek çözüm üretebilirsiniz. Adaçayını adet döneminde içebilirsiniz.

Adaçayı adeti kesermi

Adaçayının adet döneminde içilmesinde hazırlanan sıcak çay, adet söktürür, adet sancıları ve ağrılarına dindirerek rahatlama sağlar. Çayın zararından çok regl dönemlerinde faydası bulunur.

Adacayi adet kesermi?

Adaçayının faydaları arasında adet düzensizliğine iyi gelmesi, rahimdeki stresi azaltması bakımından faydalıdır. Emziren ve doğum kontrolü yapan kadınlara önerilmemektedir. Gebeliği kolaylaştıran adaçayı anne sütünü azaltır. Bu yüzden emziren anneler için adaçayı tavsiye edilmez. Adet döneminden önce kullanımı sancılara iyi gelir.

Adaçayı adet kanamasını artırır mı

Adaçayının adet söktürme özelliği bulunur. Adet sökme ihtiyacı olanlar için aşağıda bulunan adaçayının hazırlanışının ardından adet görmeden önceki 3-4 gün öncesinde sabah ve akşam olmak üzere kullanımı sağlanmalıdır.

Adet kanamasını başlatmak

Adet kanamasını başlatmak için, aşağıdaki tarifi adetten 3-4 gün öncesinde düzenli olarak kullanmaya başlamalısınız.

Adaçayı adeti geciktirirmi?, adaçayı adeti azaltır mı?

Çayın adet döneminde kullanımının zararı yoktur. Adet gecikmesi ve adeti azaltma gibi etkisi bulunmamaktadır. Ağrılar, düzen ve kan söktürmede faydalıdır.

Adaçayı ile adet kanı söktürücü tarif hazırlanışı ve uygulanışı

Tarifi hazırlamaya başlamadan önce bilmenizde fayda olanlar; bu çayı hamile iken kullanmayınız. Anne sütüne karşı azaltma etkisine sahiptir. Gebelikten korunmak için ilaç kullanımı yapıyorsanız çayın gebelik oluşum etkisinden dolayı hamile kalışınız kolaylaşabilir. Bu konulara dikkat ederek aşağıdaki tarifi hazırlayabilirsiniz.

Karışım ile söktürücü hazırlamak için gerekli olan malzemeler;

  • Çoban pençesi,
  • Adaçayı,
  • Aslan pençesi,
  • Civan perçemi

Hazırlanışı;

Yukarıdaki hazırlamanız gereken malzemelerin hepsi brer tutam olmalıdır. 2 bardak kaynar suyun içerisine tüm malzemeleri atarak 5 dakika daha kaynatın. Bu karışımı tatlandırmak adına içerisine herhangi bir tatlandırıcı (bal, şeker) katılmamalıdır. Çay ılıklaşınca içilmelidir.

Hazırlanan bu tarif, adet dönemlerininden 3-4 gün öncesinde sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer tüketilebilir. Çayın tadı hoşunuza gidiyorsa, adet öncesi 1 hafta gibi zaman diliminde başlayarak aksatmadan tüketirseniz adet sancılarından gözle görülür derecede rahatlama ile kurtulabilirsiniz.

Faydalı bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu