Vücut Ağırlığı

ABD diyeti, Amerikan diyeti nasıl yapılır?

ABD diyeti, Amerikan diyeti nasıl yapılır?

Zayıflamak için yapılan diyetler arasında ABD olan Amerikan diyeti ile kilo verebilirsiniz ancak bu diyet 5 gün boyunca aynı yiyeceklerin tüketilmesini sağladığından diyet yapan kişiye rahatsızlık verebilir. Diyete başlamadan önce sadece bu diyet değil tüm diyetler için doktordan onay almalısınız.

Alerjik besinlere karşı reaksiyon gösterme ihtimali bulunduğundan eğer alerjiye yatkın bünyeniz varsa size rahatsızlık ve huzursuzluk verebilir.

5 günde 3 kilo vermek için Amerikan diyeti

Diyetin ana kaynakları protein ve yağdır. Bu diyet listesi ile 5 günde 3 kilo kadar verdiğini söyleyenler vardır. Diyet için hazırlık yapmanız gereken malzeme listesi ise şu şekildedir;

  • Balık
  • Yumurta
  • Et
  • Meyve ve Sebze

Diyeti uygulayacak kişinin karbonhidrat ve şeker alması yasaktır. Günde en az 2 litre su içilerek bitki çayı kullanılabilir.

5 gün boyunca uygulayacağınız öğün programı şu şekildedir;

Sabah kahvaltıları:

İlk seneçecek: Zeytinyağı veya keten tohumu ile karıştıracağınız (1 kaşık) inek peyniri 150 gram kadar olmalı içine 1 kaşık ayçiçeği tohumu veya susam atılmalıdır.

İkinci seçenek: Yumurta kızartması (1 adet yağsız) ya da haşlama, 200 gram sert peynir ve 50 gr dana jambon

Öğle yemeği:

Sıvı yağ (2 kaşık), 300 gr bezelye, 120 gr tavuk, 1 kaşık maydanoz. Not: Malzemeler normal yemek olarak yapılmalıdır.

Akşam yemeği:

Elma veya armut 1 tane, 1 tabak bol yeşillikli salata (2 kaşık yağlı), 1 mandalina, 50 gr peynir, ceviz (3 adet) ilaveli olarak tüketilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu