Bebek ve Çocuk

9 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, 9 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, boy ortalaması nedir?

9 aylık bebek boyu kaçtır, 9 aylık bebek kilosu kaçtır, 9 aylık bebek baş çevresi kaçtır?

9 aylık bebek için olması gereken en yüksek, en düşük kilo ve baş çevresi ölçüleri ile en düşük ve en yüksek kilo değerleri ile ortalamalara bu yazımız üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bebeğinizin aylık olarak ağırlık ve uzunluk ölçümleri takip edilerek standardın altında ve ortalamanın maksimum seviyesinin üzerinde olan bebekler için geç olmadan önlem alabilirsiniz.

9 aylık bebek boy, kilo tablosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz;

9 aylık bebek kilosu en düşük, en fazla ve ortalama kaçtır?

9 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: Kız bebeklerde en düşük kilo 6.4kg (6400 gram), en yüksek kilo 10.8kg (10800 gram), ortalama kilosu 8.6kg (8600 gram) dır.

9 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: Erkek bebeklerde en düşük kilo 6.5kg (6500 gram), en yüksek kilo 11.3kg (11300 gram), ortalama kilosu 9kg (9000 gram) dır.

9 aylık bebek boyu en düşük, en fazla ve ortalama kaçtır?

9 aylık kız bebek boyu kaç olmalı: Kız bebeklerde en düşük boy uzunluğu 62cm (santim), en uzun boy 76cm (santim), ortalama boyu 69cm (santim) dir.

9 aylık erkek bebek boyu kaç olmalı: Erkek bebeklerde en düşük boy uzunluğu 64cm (santim), en uzun boy 77.5cm (santim), ortalama boyu 71cm (santim) dir.

9 aylık bebek baş çevresi en düşük, en fazla ve ortalama kaçtır?

9 aylık kız bebek baş çevresi kaç olmalı: Kız bebeklerde en düşük baş ölçüsü uzunluğu 41.4cm (santim), en uzun baş çevresi 46.2cm (santim), ortalama baş çevresi 43.9cm (santim) dir.

9 aylık erkek bebek baş çevresi kaç olmalı: Erkek bebeklerde en düşük baş ölçüsü uzunluğu 41.8cm (santim), en uzun baş çevresi 47.6cm (santim), ortalama baş çevresi 45.3cm (santim) dir.

Not: Bu yazımızda verilen ölçümler ve ağırlıklar normal standartlarda olan bebeklerin ölçüm ortalamalarına göre hazırlanmıştır. Bebeklerin ölçümleri ile alakalı değerlerin kararları doktorlar tarafından verilmelidir. Eğer bebeğinizin standardın altında veya üzerinde bir gelişim gözlemliyorsanız doktorunuzla görüşmeniz faydalı olacaktır. Ay başında alınan ölçümlerle ay sonundaki ölçümler arasında fark olacağından küçük kayıplar ay içerisinde açığı kapatabilir.

9 aylık bebek için diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu