Bebek ve Çocuk

8 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, 8 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, ortalaması nedir?

8 aylık bebeğin kilosu8 aylık bebeğin boyu8 aylık bebek baş çevresi

Bebeklerde aylık olarak 8. ayda olduğu gibi diğer aylarda notlar almak faydalıdır. Her ay bebeğinizin boyu, kilosu ve baş çevresi ölçüleri için notlar alın ve sonraki ayda bebeğin gelişimindeki azlık veya fazlalıkları kolayca takip edebilir, herhangi bir düşüklük olduğunda tez zamanda müdahale imkanı sağlamış olursunuz.

Bebeklerin sağlıklı gelişimlerini takip etmenin en kolay yolu aylık bebek takibi ile mümkündür.

Aşağıda 8 aylık bebeğin gelişimleri alakalı olarak en düşük, en fazla ve ortalama boy, kilo ve baş çevresi ölçülerini bulabilirsiniz.

8 aylık bebeğin kilosu kaçtır, 8 aylık bebeğin kilo en düşük, en fazla ve ortalaması nedir

8 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: En düşük kız bebek kilosu 6.1kg (6100gram), en fazla kilosu 10.2kg (10200gram), ortalaması 8.2kg (8200 gram)dır.

8 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: En düşük erkek bebek kilosu 6.2kg (6200gram), en fazla kilosu 10.7kg (10700gram), ortalama kilosu 8.5kg (8500 gram)dır.

8 aylık bebeğin boyu kaçtır, 8 aylık bebeğin boyu en düşük, en fazla ve ortalaması nedir

8 aylık kız bebek boyu kaç olmalı: En düşük kız bebek boyu 62cm (santim), en fazla boyu 75cm (santim), ortalama boy 68cm (santim)dir.

8 aylık erkek bebek boyu kaç olmalı: En düşük erkek bebek boyu 62cm (santim), en fazla boyu 76cm (santim), ortalama boy 70cm (santim)dir.

8 aylık bebeğin baş çevresi ölçüsü kaçtır, 8 aylık bebeğin baş çevresi en düşük, en fazla ve ortalaması nedir

8 aylık kız bebek baş çevresi kaç olmalı: En düşük kız bebek baş çevresi 41cm (santim), en fazla baş ölçüsü 45.7cm (santim), ortalama baş çevresi 43.5cm (santim)dir.

8 aylık erkek bebek baş çevresi kaç olmalı: En düşük erkek bebek baş çevresi 41.4cm (santim), en fazla baş ölçüsü 47cm (santim), ortalama baş çevresi 44.7cm (santim)dir.

Not: Yukarıdaki bilgiler bebeklerin ortalamaları baz alınarak hazırlanmıştır. Bebeklerin erken doğumları, rahatsızlıkları ve beslenme sorunları yüzünden değişiklikler gözlenebilir. Bebeklerde anormallik olduğunu, gelişimlerde ölçülerin çok altına veya çok üzerinde olduğu durumlarda erken tedavi açısından zaman kaybetmeden doktora gidilmelidir.

8 aylık bebek için diğer bilgiler

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu