Bebek ve Çocuk

7 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 7 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

7 aylık bebeğin boyu, 7 aylık bebeğin kilosu, 7 aylık bebeğin baş çevresi ölçüsü

Bebekler 7 aylık olduklarıda erkek ve kız bebek kilo tablosu, bebek boy tablosu ve bebeklerde baş çevresi tablosu aylık olarak takip edilmelidir. Buradaki amaç diğer bebeklerle kendi bebeğinizin ölçümlerini kıyaslamak değil, olması gereken ortalamanın üzerine veya altında kalmamak adına takip edilmelidir. Eksiklik veya fazlalık ölçümler takip edilirse kısa sürede herhangi bir rahatsızlık için müdahale edilmesini sağlamış olursunuz.

Aşağıda boy ölçümleri, kilo ortalama ağırlıkları ve baş çevresi için 7 aylık bebeğinize ait bilgiler bulabilirsiniz. Doğumda büyük olan bebekler 7 aylık olduklarında normalden biraz daha iri bebek olur.

7 aylık bebek kilosu kaç olmalı, 7 aylık bebeğin en fazla ve en düşük kilosu kaçtır. (Erkek ve Kız)

7 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: En düşük kız bebek kilosu 5.8kg (5800 gram), en fazla kız bebek kilosu 9.9kg (9900 gram), ortalama kız bebek kilosu ise 8kg (8000 gram)dır.

7 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: En düşük erkek bebek kilosu 6kg (6000 gram), en fazla erkek bebek kilosu 10.1kg (10100 gram), ortalama erkek bebek kilosu ise 8.2kg (8200 gram)dır.

7 aylık bebek boyu kaç olmalı, 7 aylık bebeğin en fazla ve en düşük boy uzunluğu kaçtır. (Erkek ve Kız)

7 aylık kız bebek boyu kaç olmalı: En düşük kız bebek boyu 60cm (santim), en fazla kız bebek boyu 73cm (santim), ortalama kız bebek boyu ise 67cm (santim)dir.

7 aylık erkek bebek boyu kaç olmalı: En düşük erkek bebek boyu 61cm (santim), en fazla erkek bebek boyu 74cm (santim), ortalama erkek bebek boyu ise 67cm (santim)dir.

7 aylık bebek baş çevresi kaç olmalı, 7 aylık bebeğin en fazla ve en düşük baş çevresi ölçüsü kaçtır. (Erkek ve Kız)

7 aylık kız bebek baş çevresi kaç olmalı: En düşük kız bebek baş çevresi ölçüsü 40.3cm (santim), en fazla kız bebek baş çevresi 45.2cm (santim), ortalama kız bebek baş çevresi ise 43cm (santim)dir.

7 aylık erkek bebek baş çevresi kaç olmalı: En düşük erkek bebek baş çevresi ölçüsü 41cm (santim), en fazla erkek bebek baş çevresi 46.5cm (santim), ortalama erkek bebek baş çevresi ise 43cm (santim)dir.

Not: Buradaki ölçümler ortalama olarak alınmıştır. Bebeklerin yapısına, erken doğuma, prematüre durumlarına ve beslenmelerine göre farklılıklar gösterebileceğinden dolayı, bebeğinizde anormallik görüyorsanız doktorunuzla görüşmelisiniz. En doğru bilgi doktoru tarafından kontrol edilerek verilmektedir.

7 aylık bebek için diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu