Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » 6 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 6 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

6 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 6 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

6 aylık ve 6.5 (altı buçuk) aylık bebeklerde boyu, kilosu, baş çevresi ortalaması

6 aylık erkek veya kız bebekler için boy, kilo ve baş çevresi ölçümlerinde herhangi bir sağlık sorunu veya baslenmesi ile alakalı sorunlar varsa ölçümlerde şaşmalar olabilir. Bu yazımızdan 6, 6.5 erkek ve kız bebeklerin en düşük ve en yüksek uzunluk ve kilo ölçümleri ile ortalamaları öğrenebilirsiniz. Bebeklerin aylık gelişimlerini kontrol ederek bir not defteri tutarsanız +- oranları çok daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

6 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, en düşük ve en yüksek kilo kaçtır, ortalaması nedir?

  • 6 aylık kız bebek kilosu: Kız bebeklerin kilosu en düşük 5.4kg (5400gram), en fazla kilo 9.2kg (9200gram) ve ortalama kilo 7.4kg (7400gram)dır.
  • 6 aylık erkek bebek kilosu: Erkek bebeklerin kilosu en düşük 5.6kg (5600gram), en fazla kilo 9.7kg (9700gram) ve ortalama kilo 7.8kg (7800gram)dır.

6 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, en düşük ve en yüksek boy kaçtır, ortalaması nedir?

  • 6 aylık kız bebek boyu: Kız bebeklerin boyu en düşük 58cm (santim), en fazla boy 70.5cm (santim) ve ortalama boy 64cm (santim)dir.
  • 6 aylık kız bebek boyu: Erkek bebeklerin boyu en düşük 59.5cm (santim), en fazla boy 72.5cm (santim) ve ortalama boy 66cm (santim)dir.6 aylık bebeğin baş çevresi kaç olmalı, en düşük ve en yüksek baş ölçüsü kaçtır, ortalaması nedir?

  • 6 aylık kız bebek baş çevresi: Kız bebeklerin baş çevresi en düşük 39.6cm (santim), en fazla boy 44.6cm (santim) ve ortalama boy 42.5cm (santim)dir.
  • 6 aylık erkek bebek baş çevresi: Erkek bebeklerin baş çevresi en düşük 40.4cm (santim), en fazla boy 45.6cm (santim) ve ortalama boy 43.4cm (santim)dir.

Not: Yukarıdaki ortalamalar geneldir. Bebeklerin durumlarına göre değişimler gösterebilir. Bebeğinizde ölçümlerin alt seviyelerin altında kalıyorsanız veya üst seviyenin üzerinde bir gelişim gözlemliyorsanız doktorunuzla görüşmeniz gerekecektir. Bebeğinizin gelişiminde eksiklik görerek 6 aydan önce ek gıdalara doktor onayı olmadan başlamayınız. Bu aydan sonra bebekler için ek gıdaya başlama aylarıdır. Bebeğinizi emzirmeye devam edin. Aylık düzenli kilo alımları devam ediyorsa bebek besleniyor demektir.

Prematüre doğumlarda bu gelişimle veya erken doğumlarda bu ölçümler sapmalar yaratabilir.

Bunlarıda öğrenmelisiniz!

] }
Henüz Yorum Yok