Güzellik

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Tüyoları

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Tüyoları

Özellikle çalışan ya da üniversite gibi rutin dışarı çıkan bayanların en büyük sorunu makyaj ile uzun süre vakit harcamaktır. Makyaj yaparken vakit kaybetmemek için işte işinize yarayacak 5 dakikada makyaj yapmanın tüyoları;

Öncelikle cildiniz daima temiz olmalı ve bunun ile makyaj yaparken vakit kaybetmemelisiniz. Kaş, bıyık gibi tüylerinizi de düzenli almalı ve ciltte makyaj yapmaya engel olacak bir şey bırakmamalısınız. Öncelikle tüm yüzünüze nemlendirici krem uygulayın ve fırça ya da parmaklar ile değil sünger ile fondöteninizi ya da BB ya da CC kreminizi uygulayın. Süngerler fırçalar ya da eller gibi kullanım sonrası yıkama gerektirmez ve ürün kurtarmanıza yarar, ürünü emmez. Elleriniz ise ürünü emerek daha fazla ürüne ihtiyaç duymanıza sebep olur.


Far için fırçanıza bir miktar far alın ve genellikle günlük makyajlarda doğal şeftali tonları, pembeler ve nude tonlar kullanmaya dikkat edin. Koyu tonların uygulaması da sizi zorlayacak, günlük kullanım için de ağır olacaktır. Farınızı sürerek değil küçük tampon hareketler ile uygulayın ve sabitlenmesini kolaylaştırın.

Eyeliner çekmek istiyorsanız göz pınarlarınızdan başlayarak ince bir çizgi çekin ve bu çizgiyi gözünüzün bittiği yerde bitirin. Daha sonra kaşınızın bittiği hiza ile gözünüzün bittiği hiza arasına bir kuyruk yapın. Oldukça kolay bir şekilde eyelinerınızı da bu şekilde tamamlayın.

Allığınızı ya da pudranızı da fırçanız ile uygulayın ve makyajınızı kısa sürede bitirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu