Güzellik

5 dakikada 3 malzemeyle kaş sabitleyici yapabilirsiniz

5 dakikada 3 malzemeyle kaş sabitleyici uygulayabilirsiniz, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde 5 dakikada 3 malzemeyle kaş sabitleyici uygulayabilirsiniz ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. 5 dakikada 3 malzemeyle kaş sabitleyici uygulayabilirsiniz ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

5 dakikada 3 malzemeyle kaş sabitleyici uygulayabilirsiniz

Kaş sabitleyiciler günümüzün en trend makyaj malzemelerindendir. Kaşların daha kalkık ve daha güzel biçimde gözükmesine yardımcı olmaktadırlar. Kaş sabitleyiciler jel ve sabun olarak kozmetikçilerde satılmaktadır. Aşağıda bildireceğimiz yöntemi uygulayarak kendi kaş sabitleyicinizi kendiniz uygulayabilirsiniz

Kaş Sabitleyici Tarifi

1.Tarif

Malzemeler

 1. Saç Jölesi yahut Vazelin
 2. Göz Farı- Hint yağı yahut hindistancevizi yağı (isteğe bağlı)
 3. Temiz bir maskara fırçası yahut eski kullanmadığınız bir makara
 4. Boş Kase

Uygulanışı

Öncelikle uygun bir kabın içine 1 tatlı kaşığı vazelin veya saç jölesi ve kaşınızın rengine uygun bir renk göz farından biraz alıp karıştırın. Ardından içine isteğe göre  birkaç damla hint yağı veya hindistancevizi yağı ilave edip karışım macun kıvamına gelene dek karıştırın.Hazırlamış olduğunuz bu karışımı temiz bir maskara fırçası ile kaşlarınıza sürün. Kalan karışımı eski cam bir krem kabına alıp sonraki kullanımlar için muhafaza edebilirsiniz.

2.Tarif

Malzemeler

 1. Tatlandırılmamış jelatin
 2. Biberiye yağı
 3. Kullanmadığınız maskara
 4. Boş bir kase

Hazırlanışı

İlk olarak uygun bir kaba 1 yemek kaşığı toz jelatin ve yarım bardak ılık su alıp karıştırın. Eğer kıvamı çok sıvı kaldıysa biraz daha jelatin tozu ekleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı cam bir krem kutusuna yahut bir maskara tüpüne dökün. İçine 2-3 damla biberiye esansiyel yağını ilave edip karıştırın. Bu yağ kaşların gürleşmesini de sağlayacaktır. Bu karışımı birkaç saat beklettikten sonra kaşlarınızı sabitlemek için kullanabilirsiniz.

3. Tarif

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı Aloevera jeli,
 2. 1 çay kaşığı jojoba yağı
 3. 1 çay kaşığı lavanta esansiyel yağı,
 4. 1 çay kaşığı gül esansiyel yağı
 5. ½ yemek kaşığı kakao tozu yahut kaş farı

Hazırlanışı

Uygun bir karıştırma kabının içine aloevera jel, gül esansiyel yağı, lavanta yağı, kakao tozu ve jojoba yağını güzelce topak kalmayana dek karıştırın. Hazırladığınız karışımı ufak bir cam şişede yahut eski maskaranızda saklayabilirsiniz.

Kaş Sabitleyiciler Ne İçin Kullanılır?

Kaşları yukarı doğru tarayıp sabitlemek için kaş sabitleyicileri kullanılmaktadır. Bu yöntem kaşların gün boyu yukarıda görünmesini sağlar. Kaşa uygulanan sabitleyicileri sürdükten sonra makyajı şeffaf jeller sürerek ile koruyabilir ve uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Sabitleyici Kaşı Döker mi?

Kaş sabitleyiciler usulüne uygun kullanıldığında kaşlarda dökülmeye neden olmaz. Lakin kaş sabitleyicilerini çok sık kullanmak kaşın temeline zarar verir ve gelecekte dökülmelere yol açar. Bundan dolayı fazla sık kullanımından kaçınmanızda yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu