Güzellik

5 Adımda Gece Makyajı

5 Adımda Gece Makyajı

Bayanların oldukça önem verdiği konulardan birisi elbette makyaj konusudur. Neredeyse bayanların tümü özellikle özel gecelerinde daha şık ve güzel görünmek için makyaj yaparlar. Ancak birçok kişinin bildiği gibi makyaj söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunuyor ve bu konuların başında yapılacak olan makyajın ne zaman kullanılacağı gelmektedir. Çünkü gece kullanılacak olan makyaj ile gündüz kullanılacak olan makyaj arasında oldukça önemli farklar vardır. Bu yüzden bayanlar gece makyajlarını daha özenli bir şekilde yapmaktadır.

            5 adımda gece makyajı için yapılması gerekenlerin neler olduğunu açıklamadan önce belirtmemiz gereken ilk konu elbette makyaj yapılacak olan cildin, kişilerin kendilerine uygun olan nemlendirici kremlerle temizlemesidir. Gece makyajında dikkat edilmesi gereken ilk konu gözlerdir. Kıyafete uygun olan göz makyajı ile gece makyajına başlanabilir. Sonrasında ise pürüzsüz bir ten ortaya çıkarmak gerekir. Yani göz makyajından sonra özenli bir şekilde cilt makyajının yapılması gerekir. Cilt makyajında cilde uygun olan fondöten kullanılması gece makyajının püf noktalarındandır.

Gece makyajında ki bir diğer önemli konu ise yüz hatlarının net olarak belirlenmesi gerektiğidir. Yüz hatlarını belirlemek için çeşitli özel ürünlerden yararlanılabilir. Bayanların gece daha şık görünmesi için yanaklara yapılacak olan makyaja da dikkat etmek gerekir. Bu yüzden en güzel duracak olan allık sürme noktasına doğru karar vermek gerekir. Son olarak gece makyajının olmazsa olmazlarından birisi olan ruj seçimine doğru karar vermek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu