Faydalı Bilgiler

2019 Yılı İçinde 8 Bin Bekçi Alınıyor

2019 yılı 8 bin bekçi alımı için heyecanlı süreç devam ediyor. Bekçi olmak isteyen on binler polis akademisi sitesiniz ve bekcialimi.com sitesiniz takip ediyorlar. En az lise mezunlarının başvuracağı bekçilik alımlarının dönem adı ise belli oldu: 2019 1. Dönem bekçi alımı.

İkamet şartı ise adaylarda başvuracakları ilde en az 1 yıldır resmi olarak barınmaları şeklinde açıklandı. Her aday kendi memleketinden başvuru yapabilecek ve İçişleri Bakanlığı toplam 8 bin bekçiyi 81 ilimizin tümüne alacak. Her ildeki adaylar ise kendi illerinden başvuranlar ile yarışacaklar.

2019 yılı bekçilik başvurularında yaş ve askerlik konusu ise henüz netleşmedi. Bekçi adayları aynı yönetmelik hükümlerine tabii olursa askerlik ödevini bitirmiş olmaları ve 31 yaşından gün almamaları istenecektir.

Önümüzdeki günlerde başvuruları başlayacak olan 2019 bekçilik başvuruları için adaylar öncelikle 125 TL başvuru ücretini ödemeli, daha sonra da e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden başvuru yapmalıdırlar. Polis akademisi internet başvurusu yapanlardan şartları tutanları ön başvuruya çağıracaklar. Ön başvuruya giderken bekçilik başvuru evraklarını götüreceksiniz ve size söylenen tarihte istenilen polis okulunda hazır olacaksınız. Burada evraklarınız alınacak ve bekçilik ön sağlık taramasına alınacaksınız.

Bu aşamadan sonra ise şartları tutanları sınav aşamaları bekliyor olacak. Yukarıda da anlattığım gibi şu an bekçi adaylarının yapacağı 6 Mart tarihinde yayınlanacak olan ilanı beklemek ve bekçilik başvuru kılavuzunda açıklanacak ön internet başvurusu tarihleri içinde başvuru ücretini yatırıp Polis Akademisi sitesi üzerinden başvuruda bulunmak. Evrak doldurmak ve diğer işlemler daha sonraki aşamalardır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu