Güzellik

2017’nin Saç Modelleri ve Saç Kesimleri Nelerdir?

2017’nin Saç Modelleri ve Saç Kesimleri Nelerdir?

Biz kadınlar ne zaman canımız sıkılsa saç modelimizi değiştirmek istemez miyiz? Alıştığımız kuaföre gitmek ister ve saçımızı güvendiğimiz ellere emanet etmek isteriz. En az makyaj kadar önemlidir saçınızın modeli. Yüzünüze uygun model tercih edildiğinde ve uzman bir kuaförün elinden çıktığında kırmızı halıda yürüyen bir stara meydan okuyabiliriz. 2016 yılının geride bırakıldığı şu günlerde hanımların eğilim olan saç stillerini sizler için derledik.

2017’nin Saç Modelleri ve Saç Kesimleri Nelerdir?

Uzun Saç Modelleri

Eğer saçınız uzunsa ister ensede isterse kulak hizasında olsun bu sene topuzlar yine trend uzun saç modelleri arasında. Örneğin modern balerin topuzu bir klasik olarak hala popülaritesini koruyor. Ancak dağınık atkuyruklarına değil düğümlü atkuyruklarında bu sene rağbet. Atkuyruğunu farklı kullanmak isteyenlerin tercihine sunulmuş. Düşük atkuyruğu modelleri kendine yakıştıranlar için bu sene iyi bir seçim olacakmış gibi görünüyor. İster dalgalı ister düz olsun bu sene kabarık saçlar moda. Bunun için bir krepe tarağı alsanız iyi olur diyoruz. Ve eğer saçlarınızı örmeyi bilmiyorsanız hemen öğrenin diyoruz. Çünkü bu senenin modası arasında örgülü saçlar üst sıralarda. Doğal dalgalı saçlar bu senede moda ve saçlarda 1920’lere dönülüp alına dökülen dalgalar yaratılıyor. Size denizden çıkmış gibi bir görünüm veren ve daha çok yazın saçıymış gibi görünen ıslak görünümlü saçlar ise bu senede hanımlar arasında çok kullanılacağa benziyor. Kısaca saçını uzunsa kendinizi şanslı hissede bilirsiniz. Bu sene saç modelleri arasında uzun saçlar birbirinden güzel modelleriyle hanımların beğenisine sunuluyor. Elbette ki kısa saçlar ve saçını kestirmek isteyenler içinde seçenekler mevcut. Her zevke uygun saç kesimi modelleri mevcut.


Moda Olan Saç Kesimleri Modelleri

Kısa saç, saçlarına fazla özen gösteremeyen hemen biraz jöleyle düzeltip çıkmak isteyen hanımlar için ideal bir tercih ve eğer kâkülü ve perçemi seviyorsanız ne mutlu size! Bu sene moda kesimleri arasında kâküllü ve perçemli modeller ilk sıralarda. Çeşitli modellerle kullanılan kısa ya da uzun kâküllü bir saç modeli sizi bambaşka gösterebilir. Bu senenin eğilimleri arasında daha çok çılgın ve genç olan hanımların tercih ettiği saçları yanda kazıtarak bir tarafı uzun bırakmak var.  Ancak elbette ki klasik kesimler de seçenekler arasında. Bob ve lob kesimi bu seçenekler arasında moda olmaya devam ediyor. Bob kesimin bir benzeri olan lob kesim seneye damgasını vuracak gibi görünüyor. Bob kesimi neredeyse hepimiz hatırlarız. Ön kısımları çene hizasında uzun arkaları kısa ve hacimliydi. İşte lob kesim bunun daha uzun versiyonu. Lob kesimde de önlerin uzun bırakılması makbul ancak Bob kesimde olduğu gibi simetrik olmamalı. Henüz saç modelini değiştirmeye karar vermediyseniz eğer lob kesim size faklı bir hava katabilir. Biraz zaman ve sabır ve iyi bir kuaförle yeni bir model neden olmasın?

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu