Örgü

2017 Ev Modasında Danteller Geri Dönüyor

2017 Ev Modasında Danteller Geri Dönüyor

Klasik ve banal bir dekorasyon detayı olarak hayatımızdan çıkan dantel örgüler, 2017 yılında klasik dekorasyon tercih edenlerin ilk seçimi olacak.

Vitrin ve yemek masalarını süsleyen dantel örgü modelleri şık ve kullanışlı olmalarının yanında ciddi bir el emeği ürünü olduklarından dolayı özel olarak yaptırılıyordu. Türkiye’de her genç kızın çeyizinde bulunan dantelli yatak örtüleri, masa örtüleri ve küçük büfelikler, hala birçok bölgede yeni evlilerin evlerinde tercih ediliyor.

Modern evlerde yer bulamayan bu şık ürünler, renkli seçeneklerle geri dönüyorlar. Yastık kılıfları ve masa örtülerinde rengarenk seçeneklerle ortaya çıkan dantel örgüler, fiyatlarıyla şaşırtacak.

2017 Ev Modasında Danteller Geri Dönüyor

El İşçiliği Merakı

El işi ürünü olan dantel örgüler Anadolu kültürünün önemli bir parçası olduğu için ülkemizde çeyizlerde önemlidir.


Çeyizinde danteli olmayan bir genç kızın çeyizi eksik sayılır ve birçok farklı detayda dantellerin inceliği görülür. El işleri için tercih edeceğiniz danteller arasından masa örtülerini yemek masalarında kullanırken, yastık kılıflarınızı da dantelin zarafetiyle süsleyebilirsiniz.

Giyimde Dantel Örgü

Yazlık giysilerin yaka ve kol bölgelerinde tercih edilen dantel detaylar, etek altlarında da çok şık görünmektedir.

Kız çocukları için birbirinden şık dantel patik ve kıyafetler sadece dekoratif amaçla değil, işlevsel açıdan da çok fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Kolalanıp ütülendiğinde temizlik ve lüksün simgesi haline gelen dantel örgü yapanlar, bu yöntemle iyi bir kazanç sağlama imkanına da sahip oluyor.

Kış Modasında Dantel Battaniyeler

Kışın polarlar yerine örgü battaniyeler kullanılırken yazın örgülerin yerini daha ince olan danteller alıyor.

Bu sezonun modası olan trikoları da es geçmemek lazım. Çünkü trikolar da üzerimizden çıkarak yatağımıza girmeye başladı. Triko yastık kılıfları, yatak örtüleri ve koltuk şalları bu kışın en popüler ürünleri arasındaki yerini aldı. Renk olaraksa, gri, bej, sütlü kahve ve beyaz hakimiyeti var. Ancak renkli seçimler için de pembe, mavi, yeşil sarı renklerin pastel tonları özellikle Country tarzı için oldukça popüler.

Yaz kış örgüleri kullanabileceğiniz alanlar bulmanızın mümkün olduğu günümüzde, dekorasyonda sınır tanımayan hanımlarımız, birçok ev eşyasına dantel ve örgüden kılıf yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu