Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » 18 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 18 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

18 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 18 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

18 aylık bebek boyu kaç olmalı18 aylık bebek kilosu18 aylık bebek baş çevresi ölçüsü nedir?

18 aylık bebeğin anne ve babası kısa boylu ise, anne ve babası kilo bakımından zayıf bir yapıya sahipse bebeğin ortalamanın üzerinde olması beklenmez. Genetik olarak bebeklere de aynı durumlar yansıyabilir. Bu aylarda bebeğin ilk yaşına kadar gösterdiği kilo alma ve boy uzama eğilimleri 1 yaşından sonra yavaşlar. Eskisi kadar hızlı gelişim beklemeyin.

Anne ve babanın bu dönemde üzerne düşenler bebeği yüksek kalorili ve besin değeri olmayan gıdalardan uzak tutmalarıdır. Bebeklerin beslenmeleri ve kronik hastalıklarına göre gelişimleri ağırlaşabilir. En düşük seviyelerin altında ve maksimum seviyenin üzerinde bebeğiniz varsa doktorunuzla görüşmelisiniz. Normal seyri devam eden ortalama düzeyde giden bebekler için ednişe edilecek bir durum yoktur.

Bebeklere bu dönemlerde besin değeri yüksek olan gıdalar vererek 3 öğün üzerine ara öğün ilaveleri yaparak beslemeye devam etmelisiniz.

18 aylık bebek boyu kaçtır, 18 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek boy uzunluğu ne olmalı, ortalaması nedir?

18 aylık kız bebek boyu kaçtır: Kız bebeklerde boy ortalaması şu şekildedir. Kızların boyunun 71 santim ile 88.5 cm arasında olması normal kabul edilir. Bebeğin boyu 79 cm civarı ise normal gelişim seviyesindedir.

18 aylık erkek bebek boyu kaçtır: Erkek bebekte boy ortalaması şu şekildedir. 75 santim ile 89.5cm arasında boy ortalaması varsa doğal kabul edilir. Ortlama boyunun 81cm olması gelişimin normal olduğunu gösterir.
18 aylık bebek kilosu kaçtır, 18 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek kilosu ne olmalı, ortalaması nedir?

18 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: Kız bebeğin en kilosu 18.3kg ile 13.7kg arasında bir değer olması normaldir. Ortalamasına bakacak olusanız 8 eylık kız bebeğin boy ortalaması 11 kilodur.

18 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: Erkek bebekte kilo aralığı ise 8.6kg ile 14.3kg arasında değişir. Ortalama kilosu ise 11.4 kilo civarındadır.

18 aylık bebeklerde baş çevresi kaçtır?

18 aylık kız bebek baş çevresi: 43cm ile 48.3cm ortalamasındadır.

18 aylık erkek bebek baş çevresi: 44cm ile 51cm ortalamasındadır.

Not: Yukarıdaki ölçüm cetvel tabloları bebeklerin ırkına göre değişimler gösterebilir. Bebeğiniz, ölçümlerin alt seviyelerin altınday ve süt seviye sınırlarının üzerindeyse doktorunuzla görüşün. Bebekten bebeğe bu ölçümlerde değişimler olabileceğinden dolayı bebeğiniz ortalma dışında olabilir. Doktorunuzun yaptığı rutin kontroller sonucu bilgiler netleşir.

Bu bilgileride öğrenin

] }
Henüz Yorum Yok