Ana sayfa » Doğal Tedaviler » 17 yaşından sonra boy uzatma, 18 yaşından sonra boy uzatma, 19 yaşından sonra boy uzatma

17 yaşından sonra boy uzatma, 18 yaşından sonra boy uzatma, 19 yaşından sonra boy uzatma

16, 17, 18, 19 yaşından sonra boy uzatma yöntemleri

Bu yazımızda; 16, 17, 18, 19 yaşından sonra boy uzatma yöntemleri, kadınlarda, erkeklerde boy uzarmı, boy nasıl uzar, boy nasıl çabuk uzar, boy kaç cm uzar, boy nasıl uzatılır hangi besinlerle gibi sorularınızın yanıtını doğal yöntemlerle kaleme alacağız.

Boyun uzaması için HGH hormonu görevlidir. Bazı öneriler sayesinde HGH, hipofiz bezi ile üreten kemik ve kıkırdak büyümesinden sorumlu kormon etkindir. Şunu aklınızdan çıkarmayın; enneniz veya babanız kısa ise sizinde muhtemelen aynı ölçülerde olmanız muhtemeldir. Uzunsa aynı şekilde siz ve sizden sonrakilerde uzun olacaktır. Genetik olarak bu yapı düzeni böyledir.

Bu yazımız genel olarak yukarıda belirtilen etkiyi arttırmak adına doğal besin ve kaynakların anlatımı üzerine kuruludur. Eğer bir karışım kullanarak boyunuzu uzatmak ve kürlerden faydalanmak istiyorsanız şu yazımızı okuyun. “Dogal bitkilerle evde boy uzatma, boy uzatan bitki çayı, melisa çayı boy uzatma

16, 17, 18, 19 yaşından sonra boy uzatmak için doğal besin kaynakları

Hindistan ginsengi ile boy uzatma

Ashwagandha olarak bilinen bu toz internet üzerinden satın alınabilir. Bu tozun içeriğindeki mineraller kemik yapısı ve kemik yoğunluğuna etki ederek genişlemesini sağlar.

Hazırlanışı ve kullanımı:

Ilık bir bardak süt içerisine 2 kaşık toz atılır. Şeker istiyorsanız koyabilirsiniz. İyice karıştırıp için.

Not: Bu karışımı 1.5 ay kullanmalısınız. Gece yatmadan önce içilir. Hatırlatlım; karışımı kullanmaya başladığınız günden sonra hamburger falan fast food ürünlerinin yanından bile geçmeyin. Doktorunuzdan öneri almadan başlamayın!

Süt içmek boyu uzatır

Sütün hemen herkes tarafından bilinen kalsiyum içeriği kemiklere faydalıdır. Süt içince kemik yapısı güçlenir. Kemiklerin büyümesine etki eden mineraller ve kalsiyumdan zengin olmasıdır.

Nasıl süt ürünleri almalısınız?

Mümkün olduğunca organik süt ürünleri kullanın. Günde 2 ile 3 bardak arasında için. Yanında; peynirler, süzme peynir, yoğurt yemek boy uzamasına fayda sağlar.
Boy uzatmak için ensneme hareketleri

Boy ensneme hareketleri ile tek başına uzamaz. Boyun uzaması için kemik yapısının güçlenmesi ve esnemesi gerektiğinden takviyeler alınmalıdır. Esneme hareketleri yaparken parmak uçlarında beklenerek hareketler yapılmalıdır. Esneme hareketi sadece boy uzatmakla kalmaz aynı zamanda duruş şeklinizi görsel olarak güzelleştirir.

Boy uzatmak için spor hareketleri

Boy uzatma hormonunun salınımı için spor iyi bir yöntemdir. Düzenli beslenme ve spor boyunuzun uzamasına fayda sağlar. Zıplama, barfix çekme gibi esneten spor hareketleri boy uzamasında etkilidir. Boyunuzun uzaması için halter kaldırmaya, ağrılık çalışma kalkışmayın. Günlük yarım saat ayırıp ip atlayın, zıplama yapın. Voleybol, besketbol gibi zıplama gerektiren spor dalları fayda sağlar. Boyunuzla beraber vücut şekli ve kilo korumayı aynı zamanda gerçekleştirmiş olursunuz.

Uyku düzeni

Uyku ile boy uzamasının ne alakası var diyebilirsiniz ama HGH isimli boy uzamadan sorumlu hormon doğal olarak uykuda salgılanır. Yorgun ve uykusuz vücut bu hormonu salgılmayı azaltarak büyüme hızı yavşlar. 16, 17, 18, 19 yaşlarında bu hormondan tam fayda almak istiyorsanız 8 saat ile 11 saat arasında düzenli gece uykusu şarttır.

Beslenerek boy uzatma

Eğer yetersiz besleniyorsanız vücudunuzun suçu yoktur. Gereken fosfor, kalsiyum, potasyum gibi kaynaklardan yoksun vücut büyüyemez.

Beslenmenize şunları ekleyin;

  1. Çinko,
  2. Manganez,
  3. C vitamini,
  4.  Protein,
  5. Potasyum,
  6. Kalsiyum,
  7. Fosfor

Bunları sebzelerden, meyvelerden, fındık, tam tahıllar ve yağ oranı az olan süt ürünlerinden kolayca temin edebilirsiniz.

Yukarıdaki besinlere ek olarak D vitamini için güneşten faydalanın. Sabah veya akşam üzeri güneşten faydalanırsanız zararlı ultraviyole ışınlarından kurtulursunuz. 20 ile 30 dakika arasında güneşlenmeye zaman ayırın.

Suyu günlük düzenli olarak 2-2.5 litre arasında tüketin. Zararlı toksin atmak ve metabolizmanın çalışmasını hızlandırarak boyunuzun büyümesine katkı sağlar. Sindirim daha kolay ve iyileşir hale gelir.

Not: Boyunuzun uzaması için duruş şeklinizi ayarlayın. Kambur veya eğit durmamaya özen gösterin. Düzgün duruşlar omurgayı düzene sokar, kas gevşemesi yapar ve doğal olarak boyunuzun uzaması için katkı sağlarsınız.

Şu şekilde durmalısınız; omuzlar dik, çene yüksekte durmalı, kamburluk yaratmamak adına göğüsler ileri ve yukarı nefes çeker pozisyonu gibi durmalıdır.

] }
Henüz Yorum Yok