Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » 17 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 17 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

17 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 17 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

17 aylık bebek boyu kaç olmalı17 aylık bebek kilosu17 aylık bebek baş çevresi ölçüsü nedir?

17 aylık bebeklerde boyu ve kilosu normal cetvelin altında veya üzerinde değilse endişe edecek durum yoktur. Önceki aylara göre bebeğinizin daha az uzadığı veya kilo aldığını gözlemleyebilirsiniz. Bebekler ilk yıl aldıkları kadar sonraki yıllarda aynı hızda gelişim göstermez. Boy ve kiloda yavaşlamanın nedeni budur.

Şunları da unutmamanızda fayda var; Eşler kısaysa yani anne ve baba kısa ise, bebeğinizi besin değeri yüksek gıdalarla besleyemiyorsanız, bebekte oluşan kronik bir rahatsızlık bulunuyorsa, annenin ve babanın zayıflığı varsa tüm etkenler bebeğin boyunda ve kilosunda etkilidir ve aşağıda belirttiğimiz ortalamanın altında kalabilir.

Aile bireylerinde herşey normalse kısalık, zayıflıklar yoksa bebeğin hastalık durumuna ve beslenme düzenine bakılmalı/gözden geçirilmelidir.

17 aylık bebek boyu kaçtır, 17 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek boy uzunluğu ne olmalı, ortalaması nedir?

17 aylık kız bebek boyu kaçtır: Kız bebeklerde boy ortalaması şu şekildedir. 79cm uzunluk arasında bir değerde olması normaldir. Kız bebeklerde 74.3 cm ve 85 cm arası.

17 aylık erkek bebek boyu kaçtır: Erkek bebekte boy ortalaması şu şekildedir. 81cm uzunluk arasında bir değerde olması normaldir. Erkek bebeklerde 76.3 cm ve 86.2 cm arasındadır.
17 aylık bebek kilosu kaçtır, 17 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek kilosu ne olmalı, ortalaması nedir?

17 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: Kız bebeğin en kilosu 10.4kg (10400gram) ortalaması ile seyreder. Kız bebeklerde 8 kg ve 12.7 kg arasında.

17 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: Erkek bebekte 10.9kg ortalaması görülür. Erkek bebeklerde 8.7 kg ve 13.2 kg arasında olması normaldir.

17 aylık bebeklerde baş çevresi kaçtır?

17 aylık bebeğin ortalama baş çevresi ölçümlerinde 48 ile 49cm arasında bir uzunluk çıkması normal olarak kabul görür.

Not: Yukarıdaki ölçüm cetvel tabloları bebeklerin ırkına göre değişimler gösterebilir. Bebeğiniz, ölçümlerin alt seviyelerin altınday ve süt seviye sınırlarının üzerindeyse doktorunuzla görüşün. Bebekten bebeğe bu ölçümlerde değişimler olabileceğinden dolayı bebeğiniz ortalma dışında olabilir. Doktorunuzun yaptığı rutin kontroller sonucu bilgiler netleşir.

Bu bilgileride öğrenin

] }
Henüz Yorum Yok