Ana sayfa » Bebek ve Çocuk » 16 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 16 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

16 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 16 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

16 aylık bebek boyu kaç olmalı16 aylık bebek kilosu16 aylık bebek baş çevresi ölçüsü nedir?

Bebeğiniz 16 aylık olmuş olabilir. Gelişiminin takip edilmesi için aldığı/verdiği kiloların tüm aylarında takip edilmesi önemlidir. Bebeğiniz olası duraksamaların önüne geçmeyi kısa sürede bu şekilde sağlayabilirsiniz. Düzensiz beslenmeler yüzünden bebeğinize kilo aldıramıyor olabilirsiniz. Yüksek kalorili besleyerek besin değeri az gıdalar vermek gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir, bebeğinizin ortalamanın altında bir gelişimine sebep olabilirsiniz.

Ben ne yiyorsam bebeğimde onu yiyor düşüncesinde olmayın. Muhakkak 3 ana öğün ve aralara öğünler sıkıştırarak bebeği besleyin. Karnını doyurmak demek bebeğin hızlı gelişeceği anlamına gelmez. Yüksek besin değerli yiyecekler gelişimi daha hızlı sağlar. Bebeklerde gelişim ergelik dahil sürekli devam ettiğinden kontrolü elden bırakmayınız. Hem kilosu hem de boyunun uzaması için bunlar gereklidir.

16 aylık bebek boyu kaçtır, 16 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek boy uzunluğu ne olmalı, ortalaması nedir?

16 aylık kız bebek boyu kaçtır: Kız bebeklerde boy ortalaması şu şekildedir. 73.3cm kısalık ile 83.9cm uzunluk arasında bir değerde olması normaldir.

16 aylık erkek bebek boyu kaçtır: Erkek bebekte boy ortalaması şu şekildedir. 75.4cm kısalık ile 85.1cm uzunluk arasında bir değerde olması normaldir.
16 aylık bebek kilosu kaçtır, 16 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek kilosu ne olmalı, ortalaması nedir?

16 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: Kız bebeğin en düşük kilosu 8kg (8000gram), ile 13.5kg (13500gram) arasında bir değerde olması normal kabul edilir.

16 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: Erkek bebekte 10.5kg ile 14kg arasında bir değerde olması normal olarak kabul edilir.

16 aylık bebeklerde baş çevresi kaçtır?

16 aylık bebeğin ortalama baş çevresi ölçümlerinde 48 ile 49cm arasında bir uzunluk çıkması normal olarak kabul görür.

Not: Bebeğiniz, ölçümlerin alt seviyelerin altınday ve süt seviye sınırlarının üzerindeyse doktorunuzla görüşün. Bebekten bebeğe bu ölçümlerde değişimler olabileceğinden dolayı bebeğiniz ortalma dışında olabilir. Doktorunuzun yaptığı rutin kontroller sonucu bilgiler netleşir.

Bu bilgileride öğrenin

] }
Henüz Yorum Yok