Bebek ve Çocuk

11 aylık bebeğin boyu kaç olmalı, 11 aylık bebeğin kilosu kaç olmalı, ortalaması nedir?

11 aylık bebek boyu kaç olmalı, 11 aylık bebek kilosu, 11 aylık bebek baş çevresi ölçüsü nedir?

Bebeklerin boyu, kilosu, baş çevresi her ay neden ölçülmeli? Bebekler sürekli gelişir her ay önceki aya göre biraz daha yol kateder. Bebeklerde ölçümleri takip etmek olası gerileme/geri kalma durumlarının önüne geçer. En düşük ölçümlerin altında ve en yüksek standardın üzerinde olan bebeklere doktor kontrolü gerekmektedir. Bebeğinizin gelişimini takip etmenin en kolay yolu aylık kilosuna, boyuna ve baş çevresine ölçüm yapılarak not alarak takip etmekten geçer. Aylar arasında gelişim göstermediğinde bu sayede kolayca tedavi başlangıcı geç kalınmadan yapılmış olur.

11 aylık bebek boyu kaçtır, 11 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek boy uzunluğu ne olmalı, ortalaması nedir?

11 aylık kız bebek boyu kaç olmalı: Kız bebeğin en kısa boyu 67cm (santim), en uzun kız bebek boyu 79cm (santim), ortalama kız bebek boyu 72cm (santim) olmaktadır.

11 aylık erkek bebek boyu kaç olmalı: Erkek bebeğin en kısa boyu 67cm (santim), en uzun erkek bebek boyu 81cm (santim), ortalama erkek bebek boyu 73cm (santim) olmaktadır.

11 aylık bebek kilosu kaçtır, 11 aylık bebeğin en düşük ve en yüksek kilosu ne olmalı, ortalaması nedir?

11 aylık kız bebek kilosu kaç olmalı: Kız bebeğin en düşük kilosu 7kg (7000gram), en çok kız bebek kilosu 11.5kg (11500gram), ortalama kız bebek kilosu 9.4kg (9400gram) olmaktadır.

11 aylık erkek bebek kilosu kaç olmalı: Erkek bebeğin en düşük kilosu 7.1kg (7100gram), en çok erkek bebek kilosu 12kg (12000gram), ortalama erkek bebek kilosu 9.6kg (9600gram) olmaktadır.

11 aylık bebek baş çevresi kaçtır, 11 aylık bebeğin en düşük ve en fazla baş çevresi ölçüsü ne olmalı, ortalaması nedir?

11 aylık kız bebek baş çevresi kaç olmalı: Kız bebeğin en az baş çevresi ölçüsü 42cm (santim), en fazla kız bebek baş çevresi 46.9cm (santim), ortalama kız bebek baş çevresi ölçüsü 44.6cm (santim) olmaktadır.

11 aylık erkek bebek baş çevresi kaç olmalı: Erkek bebeğin en az baş çevresi ölçüsü 42.5cm (santim), en fazla erkek bebek baş çevresi 46.9cm (santim), ortalama erkek bebek baş çevresi ölçüsü 45cm (santim) olmaktadır.

Not: Bu ölçümler bebeğinizi takip eden doktorun size vereceği ölçümlerle tutmayabilir. Ortalama verilen bu ölçüler bebekten bebeğe değişiklik gösterebilir. Prematüre, düşük doğum, beslenme sorunları gibi nedenler bebeklerde farklılık gösterebilir. Ortalamanın çok altı veya çok üzeride seyrediyorsa doktora gösterilmelidir.

10-11 aylık bebekler için diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu