Diyet

1 Yemek Kaşığı 1 Porsiyon Tabak Çoban Salata Kalorisi

1 Yemek Kaşığı 1 Porsiyon Tabak Çoban Salata Kalorisi, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde 1 Yemek Kaşığı 1 Porsiyon Tabak Çoban Salata Kalorisi ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. 1 Yemek Kaşığı 1 Porsiyon Tabak Çoban Salata Kalorisi ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

1 Yemek Kaşığı 1 Porsiyon Tabak Çoban Salata Kalorisi

Çoban salata bolca lif, vitamin ve mineral barındırır. Az kalorilidir ve besin değeri yüksektir. Sevilerek tüketilen bu salata çeşidi fazla malzeme içermese de lezzeti büyüktür. Çoban salatası ismini almasının nedeni de budur.

Çoban Salatası Kaç Kaloridir?

Diyetisyen Yaşar Ulushan 1 porsiyon yani 1 kase 1 tabak çoban salata’nın 152 kalori olduğunu bildirmektedir.

 1. 1 yemek kaşığı çoban salatada 16 kalori mevcuttur. Çoban salatanın kalorisi bi hayli düşüktür, bu yüzden kilo yapmaz. Lakin yağ ve sos kullanırken dikkatli olunmalıdır.

Diyette Çoban Salatası Yenir mi?

Diyet çoban salatası her zaman gönül rahatlığıyla yenebilir. Lif yönünden zengin olan çoban salatası vitamin ve mineral yönünden da iyi bir kaynaktır. Beslenme ve diyet uzman kişilerının da çok fazla tavsiye ettiği çoban salatası yok denecek kadar az kalori içerir. 1 porsiyon çoban salatasında yalnızca 40 kalori mevcuttur. Üstelik çoban salatası bi hayli besleyicidir, tok tutar. İçindeki sebzeler midede doygunluk hissi oluşturur. Böylelikle zayıflamaya destek olur.

Diyet Çoban Salatası Tarifi İçin Malzemeler

Çoban salatası en pratik ve lezzetli öğün alternatiflerinden biridir. Yapımı için salatalık, sivri biber, maydanoz, soğan ve domates yeterli gelmektedir. Bütün yemeklerin yanına yakışır. Hatta yanında 2 dilim ekmekle tek başına bir yemek yerine de geçebilir. Çünkü gerçekten doyurucu bir salata türüdür.

 1. 5 tane domates
 2. 2 tane soğan
 3. 2 tane salatalık
 4. 3 tane yeşil biber
 5. 4 dal maydanoz
 6. 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 7. 1 yemek kaşığı limon
 8. 1 çay kaşığı tuz

Biber, salatalık, soğan ve domates küp küp doğranır. Geniş bir tabağa aktarılır. Maydanozlar da doğranıp ilâve edilir. Hepsi karıştırılır, ardından limon sıkılıp yağ ve tuz dökülür. Hepsi bu kadar!

Çoban Salatası Besin Değeri Nasıldır

 1. Karbonhidrat: 7.55 (g)
 2. Protein: 1.45 (g)
 3. Yağ: 1.71 (g)
 4. Lif: 2.16 (g)
 5. Kolesterol: 0 (mg)
 6. Sodyum: 451.08 (mg)
 7. Potasyum: 276.52 (mg)
 8. Kalsiyum: 28.04 (mg)
 9. A Vitamini: 129.28 (iu)
 10. C Vitamini: 56.31 (mg)
 11. Demir: 0.84 (mg)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu