Diyet

1 Saat Yüzme Kaç Kalori, Yüzme ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

1 Saat Yüzme Kaç Kalori, Yüzme ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde 1 Saat Yüzme Kaç Kalori, Yüzme ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. 1 Saat Yüzme Kaç Kalori, Yüzme ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

1 Saat Yüzme Kaç Kalori, Yüzme ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Günlük kalori ihtiyacı kadınlarda 1800-2000, erkeklerde ise 2200-2400’dür. Zayıflamak için aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmalısınız. Yüzme sporu,yüksek kalori yakma özelliği ile kilo verme hedefinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Diyetisyen Gülşen Altın, yüzme sporunun diğer egzersiz değerli okurlarımıza nazaran daha fazla kalori yaktıracağını ve kas hacmini artıracağını bildiriyor.

The American College of Sports Medicine (Amerikan Spor Sağlığı Yüksekokul Üniversitesi), kilo vermeyi hızlandırmak için haftada 5 kez en az 1 saat orta yoğunlukta egzersiz yapmayı tavsiye ediyor. Yüzmek, orta yoğunlukta olan ideal sporlardandır. Yağ yakıcı olmasının bunun yanında kalbinizi kuvvetlendirir, esnekliğinizi artırır ve zevkli bir biçimde kilo vermenizi sağlar.

Denizde, havuzda, sıcak suda soğuda paletle olsun paletsiz olsun nasıl yüzerseniz yüzün, düzenli yüzme sporu ile uğraşmak kısa bir sürede zayıflamanızda mühim rol oynayacaktır.

Spor yaparken yakacağınız kalori miktarı kilonuza göre değişir. Genel anlamda şunu diyebiliriz ki, kilo arttıkça kalori yakım oranı da artar. The National Institutes of Health (Ulusal Sağlık Enstitüleri)’ne göre, 75 kilo olan biri orta tempo ile yüzerek yarım saatte 207 kalori yakar. Hızını artırır ise bu kalori 333’e çıkar. 100 kilo olan biri ise saatte orta hızda yüzerek 552 kalori, bi hayli hızlı bir biçimde yüzünce ise 888 kalori yakar.

American College of Sports Medicine (Amerikan Spor Sağlığı Yüksekokulu) Üniversitesine göre;

65 kilo olan bir kişi serbest yüzme tekniği ile bi hayli hızlı bir biçimde yüzerek saatte 590, yavaş yüzerek ise 413 kalori harcar.

70 kilo olan bir kişi serbest yüzme tekniği ile bi hayli hızlı bir biçimde yüzerek saatte 704 kalori, yavaş biçimde yüzerek ise 493 kalori yakar.

90 kilo olan bir kişi serbest yüzme tekniği ile bi hayli hızlı bir biçimde yüzerek saatte 817 kalori, yavaş biçimde yüzerek ise 572 kalori harcar.

93 kilo olan bir kişi serbest yüzme tekniği ile bi hayli hızlı bir biçimde yüzerek saatte 931 kalori, yavaş biçimde yüzerek ise 651 kalori harcar.

Kilo yani bedenin hacmi artıkça harcanan efor da artacağından kişi daha fazla kalori yakar. Yani 80 kilo olan biri yüzerken 60 kilo olan kişiden daha fazla kalori yakar. Bu durum tüm sporlar için geçerlidir.

Haftada 1 kilo verebilmek için, günde 1000 kalori harcamalı yahut günlük kalori gereksiniminizdan 1000 kalori daha az almalısınız. Yüzmek ise en hızlı kalori yaktıran egzersizlerdendir. Günde 1-2 saat yavaş tempoda yüzerek kilonuza göre hemen hemen 800-1200 kalori yakarsınız ki, böylece ayda 4-5 kilo verebilirsiniz.

1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori, 1 Saat Yürürsem Ayda Kaç Kilo Veririm? Tıklayınız

İp Atlamak Kaç Kalori Yakar, Haftada Kaç Kilo Verdirir? Tıklayınız

Terlemek Zayıflatırmı, Terleyerek Kilo Verebilir miyim? Tıklayınız

Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar, Günde 100 Mekik Çekmek Kaç Kalori? Tıklayınız

Glifor Hapı Zayıflatırmı, Glifor İle Zayıflama Mümkün mü?

1 Saat Ayakta Durmak Kaç Kalori Yakar, Ayakta Durmanın Kalorisi Kaç? Tıklayınız

Uyumak Kaç Kalori Yakar, 1 Saat Uyursam Kaç Kalori Yakarım? Tıklayınız 

Oturmak Kaç Kalori, 1 Saat oturursam kaç kalori yakmış olurum? Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu