Vücut Ağırlığı

1 dilim ananas kaç kalori, 1 adet ananas kaç gram, 1 tam ananas kaç kalori, ananas suyu kaç kalori

Ananas zayıflatır mı yoksa kilo mu aldırır, ananas kaç koloridir?

Ananas yediğiniz için zayıflamazsınız. Normal meyveler gibi tüketilerek kilo vermeye yardımcı olarak çok fazla etkisi yoktur. Zayıflamaya karşı eğilimi vardır.  İspatlanmış şekilde kilo verdirdiğine dair kesin bilgiler bulunmamaktadır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yaktırdığına dair çeşitli iddialarda ayrıca mevcuttur. Günlük tüketiminde kalori miktarına dikkat edilerek tüketilmesi gereken bir meyvedir.

Ananasın kalorisi

  • 100 gram ananasta 50 kalori bulunur.
  • Dilimlerde ise kalın dilim 50 kalori, ince dilim kalori, normal bir dilimde ise 40-45 arası kalori vardır.
  • 1 bardak ananas 80 kaloridir.

Ananas şeker ve içerikleri

Ananasta yüksek değerde şeker ve enerji vardır. 1 bardak doğranmış ananas yerseniz 80 kalori alırsınız. 1 bardak ananasın içinde 16 gram şeker ve 2 gr lif bulunur. İçeriğindeki bromelain maddesinin sindirimi hızlandırarak metabolizmayı canlandırdığı iddia edilerek zayıflamaya etki yarattığı söylensede yine bazı diyetisyenler gıdaların tek başına metabolizmanın hızlanmasına etkisi olmayacağını belirtiyor.

İştahı kapatarak yeme isteğini azaltması kilo sorunu yaşayanlara fayda sağlıyor. Diğer bir özelliği ise sindirimlerde diğer katabolik yiyecekler gibi daha fazla kalori yakılmasına neden olmaktadır.

Sonuca bakıldığında ise diyete ananasın konulabileceği görülmektedir. Bir kısım diyetisyenler zayıflamaya etkisi olacağını belirtirken bir kısma göre ise zayıflamaya çok az etki ettiği söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu