Vücut Ağırlığı

1 adet hurma kaç kaloridir, hurmanın faydaları nelerdir?

Hurma zayıflatır mı, hurma kilo verdirir mi, hurma kilo yapar mı?

Hurma, zayıflama/kilo vermek için faydalı mı yoksa kilo yapar mı? 1 hurma içinde kaç kalori var ve hurmanın faydaları nelerdir. Hurma insan vücudu için faydalı birçok vitamin ve mineraller barındırır. Demir, kalsiyum, lif, potasyum, bakır, magnezyum gibi içeriği ile kişinin bağışıklık sistemine ve sindirim sistemine fayda sağlar.

Hurma kaç kalori?, Kuru hurma kaç kalori?

1 adet hurma 20 ile 25 kalori arası bir değere sahiptir. Kuru hurma ise 4 tanesi 85 kalori civarı gelmektedir.

Hurmza zayıflatır mı, hurma kilo verdirir mi?

Hurma vücudu fit tutan bir meyvedir. Hurma ile sağlıklı zayıflamak mümkündür. İştahı kapaması ve içeriğindeki lif oranı ile bağırsaklara verdiği katkı ile zayıflamaya yardımcıdır. Diyet yapıyorsanız diyet içerisine hurma ilavesi yapmak hem bağırsak hem de kabızlık sorunları açısından sizi rahatlatır.

Hurma ile nasıl zayıflanır?

  1. Yemeklerden önce (1 saat önce) 1 adet hurma yemeklerden önce yenirse karnınız tok kalır, yeme isteğiniz azalır ve bağırsaklarınızın çalışması hızlanarak kilo vermeye yardımcı olur.
  2. Hurma yemek, toklu hissinin yanında lif  bakımından zengin olmasıyla kanıtlanmış zayıflama bileşiğine sahiptir.
  3. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kabızlığı önler. Hızlanan metabolizma ile kilo vermek kolaylaşır. Akşamdan 1 bardak suya 2 adet hurma koyup sabah aç karnına içmelisiniz. 1 kaşık keten tohumu ve yarım kaşık zaytinyağı katarsanız çok faydasını görürsünüz. Suda bekleyen hurmaları yemeyi unutmayın.
  4. Hurmada Sülfür ve potasyum vardır. Bunlar vücuttaki yağların çözülmesi açısından fayda sağlar. Sabah kahvaltılarda hurma yiyin.

Hurmanın faydaları

Hurma sindirimi kolay bir meyvedir. İçerisindeki doğal şeker miktarı yüksektir. Düşük kan şekeri olan oların tüketmesi ile şeker dengesi sağlanır.

Eğer kabızlık sorunu yaşıyorsanız hurma ve hurma hoşafı yapın kolayca kabızlıktan kurtulursunuz.

Vücuttaki yağları çözerek yakılmasına, aç karnına yenildiğinde tokluk hissi vermesi, metabolizmayı hızlandırması ve sindirim sistemine yardımcı oluşuyla kilo yapmayan harika bir besin kaynağıdır.

Hurmanın içinde trans yağın az olması diyetlerde kullanılmak üzere sağlıklı bir kaynaktır.

Not: Hurma, ara öğünlerde diyet yaparak zayıflama, kilo verme programı yapanların tok kalmasına fayda sağlar. Hem meyvesi hem de suyu tüketilebilir.

Şu bilgileri de öğrenmek isteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu